آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

[مهم] اندازه و نوع روغن و واسکازین برای جیپ آهو ( یادگاری از استاد محمد در تیونینگ تاک )

1 ارسال‌
1 کاربران
0 Likes
890 نمایش‌
ارسال‌: 22
Admin
شروع کننده موضوع
(@jannatkhah)
عضو
عضو شده: 1 سال قبل

اندازه و نوع روغن و واسکازین برای جیپ آهو

برای آمریکایی ها 

واسکازین توصیه شده توسط آمریکن موتورز، برای دف جلو و دف عقب آهو قدیم که هر دو دانا 44 هستن، 80W90 با سطح کیفی API GL5 هست ، توصیه خودم به دوستان اینه که از 85W140 استفاده کنن و با همون سطح کیفی API GL5... دف جلو و عقب هر کدوم 1.4 لیتر میخوان...

و واسکازین توصیه شده برای کمک گیربکس که دانا 20 هست، و همچنین خود گیربکس که T150 هست، 80 (یعنی مونو گرید) و با سطح کیفیAPI GL4 هست... اینم توصیه میکنم که دوستان 85W140 یعنی مالتی گرید بریزن... با همون سطح کیفی API GL4... گیربکس 1.3 لیتر و کمک گیربکس 1.5 لیتر میخواد...

برای کانادایی ها

توصیه آمریکن موتورز برای کانادایی ها، برای هر دو دف جلو و عقب که جلو دانا44 و عقب AMC20 هست و همچنین گیربکس که T176 هست، همگی واسکازین 85W90 با سطح کیفی API GL5 هست... توصیه خودم به دوستان اینه که از 85W140 استفاده کنن و با همون سطح کیفی API GL5... دف جلو 1.4 لیتر و دف عقب 2.3 لیتر و گیربکس 1.7 لیتر میخواد...

روانکار توصیه شده برای کمک گیربکس هم که از نوع زنجیری با پوسته آلومینیوم و مدل NP208 هست، روغن هیدرولیک با سطح کیفی Dexron II هست که توصیه خودم به دوستان اینه که اگه قیمتش براشون مهم نیست از سطح کیفی Dexron III استفاده کنن... 2.8 لیتر میخواد...

روغن موتور

حجم روغن موتور هم برای هر دو مدل کانادایی و آمریکایی، با فیلتر 5.7 لیتر هست که 0.946 لیتر از این مقدار برای تعویض فیلتر هست... البته توصیه خودم به دوستان اینه که با تعویض فیلتر 5.5 لیتر و بدون تعویض فیلتر 5 لیتر بریزن...

اشتراک:
keyboard_arrow_up