رعایت چند نکته مهم در رانندگی در کویر :
آگاهی از مسیر و سنجش میزان استحکام خاک یا شن و ماسه در کویر بسیار مهم است.اگر تجربه رانندگی در کویر را ندارید و قصد سفر به این مناطق را دارید باید به نکات مهمی توجه کنید. این نکات به شما کمک میکند تا سفر خوبی را داشته باشید و از گشت و گذار در کویر لذت ببرید.

قبل از انتخاب مسیر حتما با یک راهنمای خبره مشورت کنید و توصیه­‌های او را به دلیل با تجربه بودن در نظر بگیرید و اجرا کنید. در صورت مکان از یک تورلیدر با تجربه بخواهید که گروه شما را همراهی کند. استفاده از GPS را به هیچ عنوان فراموش نکنید. البته استفاده از جی پی اس، لزوم بهره‌گیری از راهنما و نقشه‌های دقیق با بزرگنمایی مناسب را منتفی نمی­‌کند. استفاده از تمامی ابزارهای مسیریابی مانند قطب نما را اولویت خود داشته باشید.

مسافرت به کویر با خودروی سواری معمولی بسیار خطرناک می باشد
شما به هیچ وجه نمی‌­توانید با یک خودروی معمولی سواری که در شهر با آن رانندگی می‌­کنید به سفر آفرود کویری بروید چون این نوع خودروها توان کافی برای کویرنوردی را ندارند. برای رانندگی و سفر به مناطق کویری به طور­یقین باید از خودروهای آفرود استفاده کنید که دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاصی مانند گیربکس کمکی هستند. اگر چنین خودرویی در دسترس ندارید و به سفرهای کویری هم علاقه دارید، پیشنهاد می­شود با تورهای کویرگردی به این مناطق سفر کنید.

 

keyboard_arrow_up